Jaką altankę wybrać do ogródka?

Jaką altankę wybrać do ogródka?

Na każdej działce potrzeba wielu praktycznych pomocników, niezależnie czy chodzi o narzędzia ogrodowe, czy o technikę ogrodową, jak np. kosiarka, piła motorowa itp. Ponadto mogą się w ogrodzie pojawić krzesła, czy fotele ogrodowe uzupełnione innymi meblami, piaskownice dla dzieci, czy duże donice oraz skrzynie na sezonowe rośliny. Ale gdzie to wszystko schować przy niesprzyjającej pogodzie w lecie, a przede wszystkim - w zimie?

Aby wasz ogródek został uporządkowany, a jednocześnie żeby wszystko było łatwo dostępne, najlepszym rozwiązaniem jest kupno domku czy altanki ogrodowej. Można wykorzystywać, jako przestrzeń do przechowywania wszystkich niezbędnych narzędzi, ale mogą być również używane, jako warsztat, pomieszczenie na drewno, czy domek dla dzieci, a przede wszystkim jako miejsce relaksu czy rekreacji. Ponieważ w naszym sklepie internetowym mamy między innymi domki ogrodowe, przygotowaliśmy dla Państwa kilka użytecznych informacji, które mogą się Wam przydać przy wyborze tego właściwego.

Jakie domki ogrodowe sprzedajemy?

W naszym asortymencie posiadamy wysokiej jakości domki ogrodowe dwóch marek Duramax i Keter. Oferujemy, jak plastikowe, tak cynkowane, malowane proszkowo domki metalowe od znanego na całym świecie producenta domków i altanek ogrodowych firmy Duramax. Na modele metalowe mamy unikatową 15 letnią gwarancję na korozję! Firma Keter wsławiła się natomiast wysokiej jakości tworzywami sztucznymi i takie też domki znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Oprócz domków plastikowych oferujemy także duże plastikowe skrzynie oraz ławki ogrodowe tej firmy.

Na czym skoncentrować się przy wyborze? Na wielkości, materiale, czy wyglądzie.

Domki ogrodowe są produkowane w różnych wielkościach, te najmniejsze zajmują powierzchnię lekko przekraczającą 1m2. Przy wyborze wielkości domku zawsze należy wziąć pod uwagę zadania, jakie ma spełniać i obszar, jaki chcecie na niego przeznaczyć. W przypadku, gdy potrzebujecie Państwo domek jedynie do trzymania narzędzi ogrodowych w zupełności wystarczy Wam domek o rozmiarach 2x2 metry.

Domek ogrodowy Keter MANOR 46 S 17194155 - wnętrze:190 x 111 x 177 cm (wys. x szer. x gł.)

Do przechowywania przedmiotów, które wymagają więcej miejsca, np. mebli ogrodowych, czy rowerów, polecamy wybrać domek o większych rozmiarach. Je również znajdziecie u nas! W naszym sklepie internetowym znajdziecie domek o odpowiedniej wielkości, w którym zmieścicie wszystko, czego potrzebujecie w ogrodzie, który jednocześnie spełni Państwa wymagania tak pod względem wymaganej powierzchni, jak i wyglądu.

Domek ogrodowy Keter FUSION 759 - wnętrze: 220 x 261 x 246 cm (szer. x gł. x wys.)

Domek ogrodowy Keter FACTOR 8 x 6´ - wnętrze: 236,5 x 162 x 238,5 cm (szer. x gł. x wys.)

Domek ogrodowy Duramax TITAN XL 6,3 m2 (zielony) – wnętrze: szerokość 245, głębokość 228 x wysokość 202 cm, wewnętrzna powierzchnia podłogi 5,6 m2

Jakie są zalety i wady domków metalowych?

Metalowe domki ogrodowe mają zarówno wady jak i zalety:

Zalety:

 • bardzo korzystny stosunek ceny do jakości,
 • prosta konstrukcja,
 • nie potrzebują solidnego, betonowego fundamentu,
 • nie potrzeba uzyskiwać do ich postawienia pozwolenia na budowę, 
 • nie potrzebują praktycznie żadnej konserwacji,
 • posiadają 15-letni okres gwarancyjny na działanie rdzy,
 • dzięki dużej ilości dostępnych rozmiarów i kilku wariantom kolorystycznym, bez problemu wybierzecie Państwo domek dla siebie.


Wady:

 • nie mają naturalnego charakteru, jak np. domki drewniane.

Jeszcze raz chcieliśmy podkreślić, że w przypadku metalowych domków ogrodowych Duramax oferujemy jedyną w swoim rodzaju gwarancję na działanie rdzy, która wynosi 15 lat. Duramax jest marką obecną na rynku od 65 lat. Możecie Państwo oczekiwać naprawdę wysokiej jakości od oferowanych przez nią produktów, ponieważ przez tak długi czas swojego istnienia firma zdołała je znacząco udoskonalić. Kilkadziesiąt lat produkcji i ulepszeń objawia się masą inteligentnych komponentów ulepszających. Dla niektórych typów domków można dokupić moduły przedłużające, czy wiatę na drewno. Można również dokupić do nich konstrukcję podłogową, która ułatwi Państwu pracę z przygotowaniem terenu pod domek. Konstrukcja metalowa zastąpi, bowiem betonowy fundament pod domek.

W ramach metalowych domków ogrodowych marki Duramax macie Państwo do wyboru aż cztery serie – Colossus, Titan, Riverton i Pent Roof. Wszystkie modele produkowane są w kolorach: zielonym, antracytowym lub w barwie imitującej drewno. Oprócz wymienionych wyżej modeli oferujemy także wiaty na drewno, wiaty na drewno wraz z szopą lub domki przeznaczone do przechowywania rowerów.

Modele z serii COLOSSUS są największe spośród oferty domków ogrodowych Duramax. Standardowo ich szerokość wynosi 321 cm, jednak ich długości różnią się w zależności od liczby modułów przedłużających. Domek oznaczony, jako XL posiada tylko 1 moduł przedłużający, XXL – dwa. Jeżeli jesteście już Państwo właścicielami podstawowej wersji domku Colossus, a wraz z upływem czasu odkryliście, że nagromadziło się Wam sporo rzeczy, które także należałoby gdzieś przechować, dokupienie jednego, lub dwóch modułów przedłużających nie będzie żadnym problemem. Takie same możliwości oferują metalowe domki ogrodowe z serii Titan.

Domek ogrodowy Duramax COLOSSUS XXL 11,6 m2 - imitacja drewna

Standardowa szerokość serii TITAN wynosi 261 cm. W jego przypadku głębokość również zależy od ilości modułów przedłużających. Domki z tej serii dysponują dwuskrzydłowymi drzwiami wysokiej jakości, które tak jak w przypadku pozostałych domków Duramax, można zapatrzeć w zamek.

Domek ogrodowy Duramax TITAN 4,7 m2 – antracyt

Seria RIVERTON oferuje najmniejsze spośród domków metalowych marki Duramax. Ich szerokość wynosi 202 cm, a powierzchnia użytkowa 2,5 m2. Najlepiej sprawdzają się one w mniejszych ogródkach.

Domek ogrodowy Duramax RIVERTON 2,5 m2 – zielony

Seria PENT ROOF to domki z płaskim, jednospadowym dachem.

Domek ogrodowy PENT ROOF 3,3 m2 Duramax 7210 – imitacja drewna

Jakie są wady i zalety plastikowych domków ogrodowych?

Także plastikowe domki ogrodowe mają swoje wady i zalety:

Zalety:

 • bardzo atrakcyjna cena,
 • bardzo łatwy i szybki montaż,
 • nie potrzeba do ich postawienia pozwolenia na budowę, 
 • praktycznie nie potrzebują konserwacji, nie rdzewieją, są bardzo wytrzymałe i odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne,
 • dobrze sprawdzają się w miejscach o podwyższonej wilgotności,
 • oferujemy wiele bardzo ładnych i funkcjonalnych modeli, które swoim wyglądem podkreślają urodę ogrodu.

 
Wady

 • nie mają naturalnego charakteru, jak np. domki drewniane, ale nie wpływają negatywnie na środowisko.

Chociaż może się wydawać, że plastikowe domki ogrodowe nie będą wystarczająco pewne czy stabilne, wrażenie to nie jest jednak prawdziwe. Są wytrzymałe, odporne na trudne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, nie ulegają odkształceniom a także są ogniotrwałe. Winylowa, wzmocniona stalą konstrukcja została poddana testom na wytrzymałość przy prędkości wiatru do 150 km/h. Jeżeli zaś chodzi o konstrukcję domku – ta nie może być prostsza.

Modele domków firmy Keter będą się podobać również waszym dzieciom, także lepiej od razu weźcie pod uwagę, że będą chciały wykorzystać je do zabawy.

Domek ogrodowy Keter OAKLAND 757

Plastikowe domki Duramax oferujemy w jednym kolorze, poszczególne modele różnią się od siebie wyglądem i rozmiarami.

Domek ogrodowy Duramax WOODSIDE 10,5 x 8´ z konstrukcja podłogową

Metalowe i plastikowe domki Keter i Duramax, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym, są bez wątpienia tym najlepszym możliwym wyborem. Jeżeli jednak będziecie mieć Państwo jakiekolwiek wątpliwości, który konkretny model wybrać, skontaktujcie się z nami. Z przyjemnością pomożemy Państwu z wyborem.

2018 Copyright , UNSO Urszula Naworol, ul. Literacka 25/2, 01-864 Warszawa / Powered by Web Revolution